Zrychlete svůj počítač (2) – použití msconfig

1

Je tady 2. díl seriálu, jak zrychlit počítač. V tomto článku Vám ukážu, jak zrychlit počítač pomocí zabudovaného programu „msconfig“, ve kterém si můžete nastavit, které programy se budou, či nebudou při zapnutí počítače spouštět. Díky tomu nám bude počítač nabíhat rychleji a nebude zbytečně ukrojována drahocenná RAM programy, které ani nepoužíváme.


V systému Windows je už zabudována aplikace msconfig, ve které mimo jiné můžeme nastavit, které programy se nám budou spouštět při nabíhání systému. Program zapnete buď stisknutím kláves „Win“ + „R“. Vyskočí nám okno, do něž napíšeme „msconfig“ a dáme „Ok“.

Druhá možnost je, že si otevřeme nabídku start a do vyhledávacího políčka napíšeme „msconfig“ a na program jednoduše klikneme.
Vyskočilo nám nové okno, které má nahoře záložky.
Klikneme na záložku „Po spuštění“. Objevil se nám seznam, kde jsou aplikace, které jsou v pc nainstalovány.
Nyní už jen stačí odškrtnout všechny aplikace, které nechceme aby se spouštěly při nabíhání systému. Výběr je pouze na Vás. Doporučuji ale nechat zapnuté antiviry, ovladače grafických karet….
Nakonec dáme „Ok“. Nyní nám vyskočí poslední okno, ve kterém zaškrtneme „Tuto zprávu již nezobrazovat“ a zvolím buď Restart, nebo ne.
Nyní jsme si ukázali, jak nastavit, které aplikace se mají při startu systému spouštět a které ne a zase máme o něco rychlejší počítač :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>