Windows Phone 8

windowsphonedevsummit0097[1]

Před pár hodinami byla na konferenci v San Francisku Microsoftem odhalena nové verze systému Windows Phone. Pojďme se podívat, co nám nové verze systému přinese.

Domovská obrazovka

Asi nejviditelnější změnou prošla domovská obrazovka. První vychytávka je odstranění nevyužitého černého proužku podél pravého okraje displeje. Dalších změn doznaly samotné dlaždice, které je možno na plochu vkládat i v nových velikostech, jak můžete vidět níže.

Lepší HW

Mobily s WP8 už budou výkonější mašinky, než WP7 modely. Systém totiž nabídne podporu vícejádrových procesorů, většího rozlišení displejů, či paměťových karet. Výrobci si už budou tedy moci vybírat, jak výkonným HW svůj přístroj vybaví a WP tak ztrácí jednu ze svých vlastností, a sice jednotnost, kdy všechny přístroje měly stejné rozlišení displeje, stejnou pamět RAM, stejně výkonné procesory…

NFC

Dalším vylepšením je integrovaná podpora NFC. Bohužel si s mobilem ještě v Česku nezaplatíme, za to ale tuto technologii můžeme využít ke sdílení kontaktů apod.

IE 10

jak už je zvykem, ve WP smartphonech najdeme jako výchozí prohlížeč Internet Explorer. Ve Windows Phone 8 jej najdeme ve verzi 10, která nabízí vylepšenou podporu HTML5. Také by mělo dojít ke zrychlení samotného prohlížeče.

Integrovaný Skype

Skype je plně zapracován do systému. Díky tomu bude mnohem snazší využívat Skype ke komunikaci. Můžeme tak rovnou například z telefonního adresáře zavolat, či napsat vzkaz známému…

Mapové podklady

Jako mapové podklady v systému WP8 poslouží mapy právě finské Nokie, což byl očekávaný tah Microsoftu. Další využití Nokie se týká navigace, kdy WP8 nabídne stejnou offline navigaci, jakou najdeme v modelech finského výrobce.

Starší modely mají smůlu

Microsoft bohužel také oznámil, že WP8 nebude dostupný pro stávající modely s WP7. Nemusí ale až tak zoufat, poněvadž aspoň dostanou update na verzi 7.8, které upraví domovskou obrazovku a přinese pár malých vylepšení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>