Sony Xperia J, T, TX, V- nové smartphony z dílny Sony

120830-sony-xperia-j-t-tx-v[1]

Sony představil 2 nové smartphony. I když Xperia J je nejslabší z těchto 3, patří mezi vcelku výkonné modely. Xperia V a T už patří mezi vyšší třídu. Pojďme se je blíže představit.

Xperia J

Jak již jsem řekl, Xperia J patří mezi relativně slabší kousky. Mobil pojede na Android 4.0, který bude pohánět RAM o dnes už průměrné velikost 512 MB. V srdci telefonu bude tepat Qualcomm procesor o frekvenci 1 GHz. Systém se bude zobrazovat na 4 palcovém displeji s rozlišením 854×480 pixelů.
Pro pořizování fotek máte k dispozici 5-i megapixelový fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a auto focusem.


Pokud o modelu uvažujete, bude dostupný ve 4 barevných kombinacích – růžová, zlatá, černá a bílá

Xperia T

Tento model je na tom, co se týče HW výbavy, už o něco lépe a je to nejvybavenější model z této trojice. Systém opět bude android verze 4.0. Pamět RAM je už ale dvojnásobná (1 GB). Procesor se může pochlubit dvěma jádry a frekvencí 1,5 GHz. Velikost displeje se vyšplhala na hodnotu lehce přes 4,5″ a rozlišení je 1280×720 pixelů. Fotoaparát čítá rovných 13 megapixelů a opět nechybí auto focus a LED dioda. Přestože má Xperia T mnohem výkonnější HW než Xperia J, váha vzrostla jen o 9 gramů, tudíž na 139 gramů.


Xperia TX

Xperia TX vychází z modelu T. Většina věcí je totožná. Pár rozdílů se zde ale najde, tak se na ně pojďme podívat:
Jeden z rozdílů je design, který se inspiroval modelem Xperia Arc – například tenké chromované linky po bocích, rozložení ovládacích prvků. Model je také o něco tenčí. Další rozdíl je, že z modelu TX lze vyjmout baterii. U modelu T toto není možné.
Tento model bude dostupný v bíle, černé a řůžové, což určitě potěší spousty žen.


Xperia V

Posledním nově představeným modelem je Xperia V. Model nabídne velice slušnou výbavu. RAM o velikost 1GB a dvoujádrový Qualcomm 1,5 GHz procesor pohánějí Android verze 4.0. Fotoaparát nabídne opět 13 Mpx, auto focus a LED diodu. Displej se oproti modelu T zmenšil na 4,3″ a hmotnost klesla na 120 gramů. Mi se tento model z uvedených 3 modelů líbí nejvíce. Výbava je více než slušná a velikost displeje je myslím si optimální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>