Novinky a vylepšení v iOS 6

ios-6-jailbreak[1]

Apple na WWDC představil nový iOS 6, tak pojďme se na něj trochu podívat.

V podstatě je to iOS 5, který má opět jen pár úprav a novinek, které ale i tak určitě stojí za to.

Nové mapy

iOS 6 nám přináší novou aplikaci pro mapy, která nabídne turn by turn navigaci, 3D pohled, či integrovanou Siri. Níže můžete vidět 3D pohled na Las Vegas. Mapy zde již nejsou od Googlu ale od společnosti TomTom, která je známa právě díky svým navigacím. V navigaci bude zakomponována také Siri, které budete moci pokládat i během jízdy dotazy…

Facebook je všude

Další novinkou je facebook, respektive jeho provázanost se samotným systémem, která je mnohem rozsáhlejší, díky čemuž budete snadněji sdílet fotky, svou polohu, či odkazy ze safari.

Siri

V USA je vylepšení mnohem více, ale i pro Českou republiku se něco najde… Jde například o spouštění aplikací pomocí Siri, nebo hleání míst na mapě, do kterých se potom můžeme nechat navigovat. Na obrázku níže můžete vidět obrázek Siri, kdy vyhledává informace o zápasech.

Další vylepšení

Dalších změn se doznalo například telefonování, kdy si můžete nechat připomenout, že máte danému kontakru zavolat později, či mu odeslat předdefinovaou zprávu.
Další vylepšení se týká například prohlížeče Safari, kdy se při zobrazení na šířku schová dolní a horní lišta, tudíž máme více místa pro samotný obsah webové stránky.
iOS 6 nám nabídne na dalších 200 novinek a vylepšení. Zde jsem popsal ty nejpodstatnější a nejzajímavější. Pokud si budete chtít iOS 6 vyzkoušet na vlastní kůži, budete muset ještě ale chvíli počkat, protože zatím je uvolněna pouze beta verze, která je určena výhradně vývojářům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>