Zrychlete svůj počítač (3) – čistit, čistit, čistit

NYV24f418_pc_clean[1]

Velice známým a nepříjemným neduhem počítačů s Windows je jejich zpomalování v důsledku zanesení systému spoustou souborů. O mnohých ani nemusíte vědět, protože si je např. stahuje prohlížeč na pozadí… V tomto článku Vám ukážu, jak si vyčistit počítač pomocí jednoduchého a neplaceného prográmku.


Tento program se jmenuje CCleaner. Někteří z Vás o něm už určitě slyšeli a umí s ním pracovat. Ti, kteří o něm slyší prvně, nebo s ním ještě nepracovali se nemají čeho obávat, neboť program má velice jednoduché ovládání a k vyčištění PC Vám stačí jen pár kliknutí myší a zabere Vám to jen pár minutek.
Program si můžete stáhnout . Pokud si chcete stáhnout portable verzi, kterou můžete mít stále při sobě na flash disku, najdete ji . Takže program máme stáhnutý a popř. i nainstalovaný a nyní se můžeme pustit do samotného čištění.
Po spuštění programu se nám zobrazí toto okno, ze kterého se dostaneme ke všemu potřebnému.
CCleaner - úvodní strana

CCleaner - úvodní strana


Nyní klikneme na „Analyze“. Program najde všechny soubory, které může smazat a vypíše nám jejich seznam.
CCleaner2 - seznam souborů

CCleaner2 - seznam souborů


Program nám našel všechny dočasné soubory internetových prohlížečů…takže nyní stačí jen kliknout na „Run Cleaner“ a potvrdit tlačítkem „Ok“. Program soubory smaže a informuje nás o tom, jak můžete vidět na níže uvedeném obrázku.
CCleaner3 - final

CCleaner3 - final


Nyní máme počítač vyčištěn od všech nepotřebných souborů. Pokud si chcete s programem trochu pohrát, můžete si např. pročistit registry…
To by bylo k dnešnímu článku vše. Příště si ukážeme zase něco jiného, jak zrychlit počítač.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>