Pomůže nový Windows Phone Nokii?

The-Nokia-Windows-Phone-8-will-mount-dual-core-processors-of-the-ST-Ericsson-300x201[1]

Jak to vypadá s Nokií v dnešní době snad každý ví. Akcie Nokie mají tak nízkou hodnotu, že to snad za celou dobu existence firmy nebylo tak hrozné. Se Symbianem to nevypadá nadvakrát dobře, odsoudila MeeGo… Při rozhodování se o systému, který bude v jejich smartphonech dala přednost novému, sice hezky designově zpracovanému a odladěnému, ale zase né moc populárnímu Windows Phone před Androidem.
Zda to byl dobrý, či špatný tah Nokie, to se teprve uvidí. Zatím to vypadá s Nokií vcelku bledě. První generace Nokií s Windows Phone nezaznamenala nikterak veliký úspěch. To by se ale mohlo změnit. Proč? Díky novému Windows Phone, konkrétně verze 8.

Proč by Nokia měla tato verze tak pomoct?

Jednak od uvedení první verze WP už uběhla nějaká doba, tudíž si Windows Phone získal širokou základnu uživatelů, aplikací na MarketPlace je stále více a více, což popularitě systému také přispívá. Navíc, s příchodem nových Windows 8 bude tento systém také podporovat tablety s ARM procesory. Jakou to má souvislost s mobily s WP8? Mobily běží také na ARM procesorech a tak, dle mého názoru, bude mnohem snazší portace aplikací z W8 na WP8, což je plus jak pro vývojáře, tak pro platformu WP8.

Zda Nokia bude na tuto fotku vzpomínat v dobrém či zlém, to ukáže teprve čas

Myslíte si, že to je vše? Ani zdaleka. Nová verze Windows Phone totiž má oproti starší verzi spousty kladných novinek. Jde například o upravené uživatelské prostředí, jehož koncept zůstává zachován, ale přibyla například 3. možná velikost dlaždic na domovské obrazovce.S příchodem nové verze také přichází podpora paměťových karet, což je také plus.

Nově mají také výrobci mobilů volnou ruku v HW. U WP7 bylo přesně dáno rozlišení displeje apod. Nyní si ale výrobci mohou zvolit sami HW a tak se budou smartphony s tímto systémem rozdělovat také na low-endy a kvalitnější kousky, uživatelé budou mít větší možnost výběru…což také určitě přispěje popularitě…
Další výhodou, které přichází s novou verzí je podpora NFC, která u WP7 bohužel nebyla.
Poslední výhodou, o které se zmíním je integrovaná podpora Skypu. Je super, že se Nokia vydává tímto směrem, ale udělala by lépe zlepšením podpory Facebooku či Twitteru, což jsou pro uživatele mnohem důležitější služby.

Zda tyto vlastnosti přidají novému Windows Phone na popularitě a zda tím pomůže Nokii, to se ještě uvidí. Osobně to Nokii přeji a nový Windows Phone ve mě zanechal spousty kladných dojmů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>