Nový SkyDrive

newskydrive[1]

Nedávna Microsoft zrušil Hotmail a místo něj představil Outlook (čtěte zde) a nyní se změn dočkal i SkyDrive.
Jak již jsem řekl, po Outlooku se změn dočkal i SkyDrive. Čeho se tyto změny hlavně týkají? Na to se pojďme podívat.

Nový vzhled

Pokud si nový SkyDrive představujete s pastelovými barvami, typickými dlaždicemi… tak jsou Vaše představy správné. Co jiného by se taky dalo čekat od Microsoftu že? Windows Phone už takhle vypadá, nové Windowsy taky, tak proč by neupravili i internetové služby, ať to mají všechno ve stejném kabátku že?

Při přihlášení do SkyDrive uvidíme nové přepracované prostředí. Nahoře jednoduchou, jednobarevnou lištu, v jejíž levé části jsou „tlačítka“ pro vytvoření nebo nahrání nového souboru. V pravé části zase avatar přihlášeného uživatele, jeho jméno, tlačítko nastavení a jakési tlačítko, pomocí kterého můžete odeslat zprávu.
Levou část stránky opět zčásti zakrývá sloupec s různými odkazy na složku s dynamickým vyhledáváním, odkazem na složku Poslední dokumenty apod.
Nový SkyDrive se také doznal i několika funkčních vylepšení, z nichž Microsoft vyzdvihuje například tyto:

Instantní vyhledávání

Nově Vám bude SkyDrive hned při zadávání textu do pole vyhledávání nabízet okamžitě výsledky, tak jak je to například u Googlu.

Kontextová nabídka

Také se Microsoft chlubí tím, že uživateli nejčastěji používané příkazy vložil do nové kontextové nabídky, kterou najdete vpravo v horní liště. Kontextová nabídka má 2 podoby. Jednu, která se zobrazí pro operace se složkami a druhou pro operace se soubory.

Výběr více položek

Nový SkyDrive Vám také dovolí vybrat více položek najednou a potom s nimi nakládat hromadně.

Funkce drag-and-drop

Každý z Vás ji určitě zná. Jednoduše chytnete například fotku a přesunete ji do složky pouhým přetažením. Nyní je tato „vymoženost“ i ve SkyDrive.

Funkce drag-and-drop | Výběr více položek

Vylepšení řazení

Uživatel si nyní může vybrat více způsobů řazení a vychytávka největší: seznam možností pro řazení si můžete libovolně uspořádat dle libosti.

Všechny změny ještě můžete zkouknout v tomto krátkém videu z dílen Microsoftu.

Jak se Vám nový SkyDrive líbí? Já jsem tuto změnu vzhledu uvítal protože „starý“ SkyDrive mi přišel chvílemi tak trochu nepřehledný…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>