Jak si do mobilu nahrát vlastní ROM

KyrillosROMbanner5[3]

Pokud Vás už omrzel stávající systém na vašem SG3, chcete jej zrychlit,… je jednou z možností flashnutí nové ROMky. Flashnutím získáte spousty výhod – rychlejší systém, obvykle odladěnější, smazány zbytné aplikace a mnoho dalších, které jsou zmíněny v tomto článku.

Já se v tomto článku budu zabývat nahrání vlastní ROMky do Samsungu Galaxy 3. Postup je ale pro všechny mobily téměř totožný.

Stažení ROMky

Jako první se musíme stáhnout samotnou ROMku. Já doporučuji Kyrillos´ ROM, o které jsem psal zde. Stažení provedeme z fóra xda-developers.com, konkrétně zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123. Najdeme si odstavec s romkou verze 9.0 (ano, není to nejnovější verze. upgrade na ní provedeme až po flashnutí „základní verze“ 9.0). Konkrétně si stáhneme NON-OC verzi ( = NON-OVERCLOCKED = „nepřetaktované verze“). Po stažení obou souborů si otevřeme soubor číslo 1 a veškerý jeho obsah rozbalíme do libovolné složky. Tímto jsme si nachystali softwarový základ pro flashování.

Příprava mobilního telefonu

Abychom mohli na mobil nahrát novou ROMku, musíme jej přepnout do DOWNLOAD módu, což uděláme stiskem tlačítek VOLUME DOWN + HOME + ON/OFF tlačítko. Tyto 3 tlačítka stiskneme najednou a držíme, dokud se mobil do DOWNLOAD módu nepřepne. Poté mobil propojíme s PC pomocí USB.
PŘED FLASHOVÁNÍM BY MĚL MOBIL MÍT PLNOU BATERII!!!

Flashování

Když máme připravený mobil i software, můžeme přejít k samotnému flashování. Ve složce „FLASHING TOOLS“ najdeme program ODIN, který otevřeme. V kolonce option zaškrtneme možnost „One Package„. Nyní přejdeme ke kolonce Select OPS. Zde vybereme soubor appolo_0531.ops. Nyní musíme vybrat samotný soubor s ROMkou. Klikneme na One Package a vybereme soubor „Flash_this_as_one-package.tar“. Nyní klikneme na START, čímž začneme flashovat ROMku. BĚHEM TOHOTO MOBIL NEVYPÍNEJTE ANI NEODPOJUJTE!!!

První spuštění

Po naflashování ROMky se mobil restartuje a po chvíli zapne do CWM Recovery.

Děkuji uživateli Arokip za upozornění na tento nedostatek v článku:
Před prvním spuštěním musíme provést Wipe dat. Jak? V CMW Recovery zvolíme položku Wipe Data / Factory Reset. Zde klikneme na Yes — delete all user data

Po provedení Wipu dat provedeme REBOOT. Mobil se bude poprvé o něco déle načítat. Nyní už můžeme mobil normálně používat, nebo můžeme nastavit Hybrid Data2Sd, díky čemuž budeme mít více místa pro naše aplikace, nebo si můžeme provést upgrade na novější verzi custom romky. My si ukážeme obě možnosti. Začneme aktivováním Hybrid Data2Sd.

Hybrid Data2Sd

Aktivace se provádí z CWM Recovery. Můžeme to provést hned po flashnutí ROMky, kdy jsme v CWM, nebo můžeme po REBOOTU a naběhnutí systému podržet tlačítko na vypnutí a zvolit možnost Recovery. Nyní jsme v CWM. Jako první věc musíme naformátovat paměťovou kartu. Pokud chcete, tak si udělejte zálohu jejího obsahu. Formátování karty se provádí tak, že v CWM zvolíme možnost MOUNTS and STORAGE. Zde „format sdcard“. Nyní, když máme paměťovku zformátovanou, vrátíme se o úroveň výše a zvolíme možnost „Miscellaneous„, zde „Partition SD Card„. Nyní to po nás bude chtít 1 hodnotu, doporučuje se zvolit 512 MB a poté další, doporučuje se 0 MB. Nyní máme rozdělenou paměťovou kartu. Abychom aktivaci dokončili, stáhneme si odtud: http://www.mediafire.com/?xwks94njc4g1xlk soubory, které dáme na paměťovou kartu. Tudíž mobil restartujeme a připojíme mobil k počítači pomocí USB tak, aby se nám zobrazil jako Vyměnitelný disk. Nyní si otevřeme paměťovou kartu, najdeme složku android, poté data a nakonec složku g3mod. Do této složky vložíme obsah složky, která byla v .zip souboru, který jsme stáhli. Tímto jsme aktivovali Hybrid Data2SD. Nyní můžeme provést upgrade systému na novější verzi.

Upgrade systému

Stáhneme si odtud: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123 požadovanou 9-ítkovou verzi. Doporučuji 9.6. Zip soubor vložíme na paměťovou kartu. Přepneme se opět do CWM módu, kde upgrade nainstalujeme. V hlavním menu zvolíme „Update.zip„, poté „Select .zip from SDCard„. Zde vybereme .zip soubor s upgradem a nainstalujeme. Poté opět provedeme REBOOT.
Tímto jsme dokončili nahrávání Kyrillos´ ROM verze 9.0, poté povolení Hybrid Data2SD, čímž jsme dostali více místa pro aplikace a nakonec upgrade na verzi 9.6.
Pokud byste chtěli vidět video, najdete je zde: zde
Dotazy směřujte zde do komentářů, nebo na weby : androidforum.cz nebo xda-developers.com
P.S.: ZA JAKÉKOLIV POŠKOZENÍ VAŠEHO MOBILNÍHO TELEFONU NENESU ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST. VŠE DĚLÁTE NA VLASTNÍ RIZIKO

10 komentářů u “Jak si do mobilu nahrát vlastní ROM

  1. Zdravím, dokázal by někdo nahrát systém do mobilu, je komplet smazan- ani trojhmat nefunguje…. Zaplatím samozřejmně

  2. Díky moc za návod, je super.
    Ale chybí ti tam že při prvním spuštění se nemůže dát ihned reboot, ale nejdříve se klikne na „wipe data“ a teprve podruhé reboot, bez toho mi to nefungovalo.
    Ale jinak opravdu dík, tohle je jediný celý český návod. :-)

  3. Velmi děkuji za tuto stránku, umožnila mi jednoduše a rychle a hlavně bezproblémově nahodit a updatovat tuto rom do mého mobilu. Budu jen rád, když se zde dozvím o odladěnosti 10v Kyrillosu. Ještě jednou děkuji za dobrou práci.

    • Těší mě, že Vám tento web pomohl… článek o Kyrillos´ ROM 10 určitě příjde.. bohužel zatím je ROMka s chybami a trochu i ve formě stagnace, takže zatím není o čem psát…

  4. Hi there, I found your site via Google at the same time as looking for a comparable topic, your website got here up, it looks good. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>