Hotmail končí, místo něj nastupuje Outlook

outlooklogo[1]

Microsoft neočekávaně spustil novou službu Outlook.com. Touto službou se rozhodl nahradit stávající Hotmail. Během pár hodin se na Outlook registrovaly milióny nových uživatelů.

Už při zobrazení úvodní stránky na adrese outlook.com je zřejmé, že si vzhled aplikace vypůjčila z Microsoftem tak oblíbeného a propagovaného prostředí Metro. Tudíž je vzhled jednoduchý, účelný, bez nějakých grafických „kudrlinek“ apod.

Stránka je tvořena 3 částmi. První, horní lišta, slouží k zobrazení přihlášeného uživatele, obsahuje tlačítko pro vstup do nastavení a nebo vytvoření nového emailu.
2. část je postranní sloupec na levé straně. Ten je rozdělen na pomyslné 2 části a vyhledávání. První část, složky, obsahuje klasické možnosti, jako Doručené, Nevyžádaná pošta….
Druhá část se nazývá rychlá zobrazení, kde jsou položky Fotografie, Dokumenty či S příznakem. Co to vlastně dělá? Pokud například zvolíte položku fotografie, vyjede Vám seznam všech fotografií, které jste obdrželi emailem. Obdobně to je s položkou Dokumenty. Poslední, S příznakem, Vám zobrazí zprávy, které jste si sami označili.
K vzhledu je to asi všechno. Jak už jsem říkal, email je udělaný ve stylu Metro a proto se snaží o co nejjednodušší řešení…
Outlook také nabízí propojení se službami, jako je Facebook či Twitter.

Pokud se chcete podívat, jak outlook vypadá, můžete se podívat naživo na adrese outlook.com nebo zkouknout toto video:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>