Google I/O 2012

google-io-2012_carousel[1]

Dnes začala velká konference Googlu v San Francisku, kde jsou každoročně představovány novinky ze světa Androidu, G+,…Co nového je představeno/se představí letos, o tom Vás budeme informovat.

Android 4.1

Čestné 1. místo si podle mě zaslouží Android 4.1, nebo též známý jako Jelly Bean („želé fazole“). Oproti ICS prošel systém pouze malými změnami, a sice např. velikosti widgetů – ty se automaticky přizpůsobují volnému místu,… Větších změn doznal „vnitřek“ Androidu, který bude mít nový butter engine, díky kterému bude listování mezi plochami…mnohem plynulejší. Dále bude Android podporovat gesta pro nevidomé,….

Google Play

Google Play má přes 600 000 aplikací, dále se nyní nově na Google Play dočkáme také seriálů a časopisů.

Nexus 7

Google představuje svůj první tablet. Název jak jinak „Nexus“, číslo 7 znamená, že má 7-i palcový displej. Tablet bude pohánět procesor Tegra 3, 1GB RAM. Bude dostupný ve více variantách – 8 GB a 16 GB.

Nexus Q

Malý počítač, ve tvaru koule. Sloužit bude jako multimediální počítač, díky kterému propojíte všechna svá zařízení v domě…

Google Glass

Nyní je na konferenci řeč o „novém“ projektu Googlu, a sice Google Glass. Brýle by ve finální verzi měli disponovat například NFC technologií, či Wi-Fi. Uživatelé už si mohou dokonce předobjednat developerskou verzi brýlí. Týká se to bohužel zatím pouze občanů USA a účastníků Google I/O.

To by bylo pro dnešek vše. Zítra Vám přineseme další článek, který se bude zabývat zítřejší konferencí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>