Firefox OS na mobily

FFOS2[1]

Mozilla se rozhodla pokusit se trochu zamíchat s kartami na poli mobilních operačních systémů, a tak se pustila do vývoje vlastního OS. Jmenuje se Firefox OS a nově je uvolněna vývojářská verze tohoto systému. Pojďme se na ni trochu podívat.Mozilla už chvíli, konkrétně 27.7.2011 byl oznámen vývoj tohoto systému, vyvíjí vlastní mobilní operační systém a nyní přišla s první verzí pro veřejnost. Teda respektive pro vývojáře, kteří si systém mohou osahat a začít vyvíjet první aplikace.
Projekt se oficiálně jmenuje Boot to Gecko (gecko = jádro, které používá Mozilla pro vykreslování webových stránek; více zde). Bude se jednat o open source systém. Aplikace budou psány v novém HTML 5, což hraje do karet webovým programátorům, resp. kodérům.
Jak již jsem jednou řekl, systém je teprve ve vývoji a první mobily s tímto OS by se mělo objevit v průběhu příštího roku. Zatím se můžete podívat na pár screenshotů z připravovaného systému.

Příjem hovoru; fotoaparát, snímající jak jinak lišku

Prostředí pro sms zprávy; telefonní adresář

Screeny systému se mi líbí a jsem zvědavý na koncový produkt Mozilly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>